قالب وردپرس
خانه / آموزش ابتدایی / کمک آموزشی / دست سازه / دست سازه ضرب اعشار

دست سازه ضرب اعشار

«به نام مهربان ترین»

دست سازه ریاضی

” توضیحات زیر برای آموزش مبحث ضرب عددهای اعشاری در ۱۰، ۱۰۰ و… کافی نمی باشند و صرفاً برای روشن سازی روند کار دست سازه ریاضی است.”

هرگاه یک عدداعشاری را در ۱۰ یا ۱۰۰ یا ۱۰۰۰ ضرب کنیم،ممیز عدد اعشاری برابر با تعداد صفرهای ۱۰ یا ۱۰۰ یا ۱۰۰۰ به سمت راست حرکت می کند.
هرگاه یک عدداعشاری یا عدد صحیح را بر ۱۰ یا ۱۰۰ یا ۱۰۰۰ تقسیم کنیم،ممیز عدد اعشاری برابر با تعداد صفرهای ۱۰ یا ۱۰۰ یا ۱۰۰۰ به سمت چپ حرکت می کند.

.

این دست سازه برای آموزش مبحثی که توضیح آن در بالا گذشت می باشد.

چگونگی و مواد لازمِ ساختِ آن بسیار ساده و آسان است. تنها پرینت دو برگه A4 می باشد که فایل pdf آن قرار داده شده است. یکی از برگه ها بعد از برش دادن به صورت متحرک بروی برگه ی دیگر قرار می گیرد. و یک طرق بین آن دو قرار داده می شود.  (به همین سادگی)

 دانلود دست سازه ی اعشار

 

↓ در ویدئوی زیر کار با این دست سازه را مشاهده کنید. ↓

علاوه بر دست سازه ی بالا شما می توانید نمونه ی الکترونیکی آن را نیز در قالب فایل swf دانلود کنید.

 دانلود فایل فلش کارت های متحرک

با تشکر از جناب آقای زرگری بابت ارسال نمونه ساخته شده به همراه توضیحات. و همچنین گلبرگ پنجم، بابت طرح اولیه ی این دست سازه.

 

مطلب پیشنهادی

دست سازه ی جدول ضرب

با این وسیله ی کمک آموزشی بسیار ساده می‌توانیم جدول ضرب را به صورت کاملاً …

۴ نظرات

  1. بسیار عالی ….دست سازه ها خوب هستن و کمک کننده هستن .اما به نظرم تعداد این دست سازه ها را افزایش بدهید تا دوستان آشنایی با انواع دست سازه داشته باشند.(برای همه مباحث مخصوصا بحث کسر ها و درصد و نسبت که یادگیریون برای بچه ها سخته)
    موفق باشید

  2. پیشنهاد بنده به دوستان عزیز کتاب کمک به کودکان در یادکیری ریاضیات می باشد.هرچند این کتاب در دانشگاه فرهنگیان تدریس می شود اما هنوز دانشجویان و اساتید عزیز اهمیت این کتاب را نمی دانند.این کتاب تمرین ها و دست سازه ها و بازی هایی را معرفی می کند که واقعا کمک کننده هستن.اگر توجه کرده باشید کتاب های ریاضی ابتدایی را دقیقا بر طبق این کتاب نوشته اند.بهتر است خط به خط این کتاب را مطالعه فرمایید مخصوصا فعالیت ها ,کارت درسی ها و ….

  3. دو سال گذشت چقدر زود می گذره زمان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *