قالب وردپرس

کلاس چند پایه

« به نام مهربان ترین»

کلاس چند پایه

  • تعریف + پاورپوینت
  • طرح درس
  • مقالات چند پایه

تعریف کلاس چند پایه و دانلود فایل پاورپوینت کلاس چند پایه

تدریس چند پایه به نوعی از تدریس اطلاق می شود که در آن دانش آموزان چند پایه در یک کلاس توسط یک معلم آموزش داده می شوند. و یا اینگونه می توان تعریف کرد که منظور از آموزش چند پایه، موقعیت هایی است که در آن ها دانش آموزانی که از نظر سن و توانایی متفاوت هستند همه در یک کلاس آموزش می بینند.

 دلیل اصلی تشکیل کلاس های چند پایه به حد نصاب نرسیدن تعداد دانش آموزان در یک پایه ی تحصیلی است. معمولاً حد نصاب تعداد دانش آموزان برای رسمیت یافتن کلاس های درس را در هر پایه نظام آموزشی تعیین و ابلاغ می کند. دیدگاههای مختلفی نسبت به کلاس های درس چند پایه وجود دارد؛ برخی این کلاس ها را جزو معضلات نظام آموزشی می دانند که باید از میان برداشته شود و بعضی وجود این کلاس ها را به مثابه فرصتی برای یک عمل آموزش و پرورش بهینه به شمار می آورند. تحقیقات نشان می دهد که میان دانش آموزان کلاس های درس چند پایه و دانش آموزان کلاس های درس تک پایه از حیث توانایی شناختی تفاوت معنا داری وجود ندارد. افزون بر این دانش آموزان کلاس های درس چند پایه نسبت به دانش آموزان کلاس های تک پایه از نظر رشد اجتماعی، سازگری محیطی، بیان عواطف، روحیه همکاری، بهداشت روانی، پختگی رفتاری و … به دانش آموزان کلاس های تک پایه برتری نشان می دهند. نتایج پژوهش های زیادی برتری و لزوم کلاس های درس چند پایه را مورد تأیید قرار داده اند.

در ادامه دو پاروپوینت مرتبط با کلاس های چند پایه را دانلود کنید؛

دانلود طرح درس کلاس چند پایه و دانلود برنامه هفتگی کلاس چند پایه

در فایل ضمیمه زیر ده نمونه طرح درس از کلاس های چند پایه و دو نمونه برنامه هفتگی آورده شده است.

دانلود طرح درس کلاس چند پایه

دانلود مقاله پیرامون کلاس چند پایه

در این قسمت تعدادی از بهترین مقاله های پیرامون کلاس های چند پایه به ترتیب اولویت قرار داده شده اند.

برای دانلود هر مقاله بروی عنوان آن کلیک کنید

  • ده ماده طلایی برای تشکیل و اداره کلاس های چند پایه (تصویب آیین نامه ی کلاس های چند پایه/ صادق صادق پور + وظیفه ی ما کیفیت بخشی به آموزش کلاس چند پایه/شیرین ملکی + برنامه آموزشی چیست؟ آنچه آموزگار چند پایه باید بداند/ زهرا بهمنی + خود آموزی و هم آموزی دی ان ای آموزش، درس پژوهی بهترین را برای حرفه ای شدن آموزگاران چند پایه/ زینب اروجی + راهکارها و تجربه ی کارآمد برای موفقیت در کلاس چند پایه/ مقصود مطلبی + مدیریت کلاس چند پایه/ حمیرا نصیری + تدریس محوری و گروهی/ حسین کمری + ارزشیابی برای یادگیری در کلاس چند پایه/ مقصود رزم آرا)

  • زیر سقف آسمان، راهبردهایی برای تدریس در کلاس چند پایه / دکتر رخساره فضلی/ رشد آموزش ابتدایی: ۸۹-۹۰ ( شش نکته کلیدی برای تدریس در کلاس های چند پایه + سه شیوه برای برنامه ریزی در کلاس های چند پایه + طراحی تدریس و مدیریت مؤثر + مدیریت مؤثر در کلاس های چند پایه + تبدیل تهدید به فرصت)

  • چند پایه، چند بچه (چند راهکار برای رفع مشکلات این کلاس ها)/ بتول عزیزی/ رشد آموزش ابتدایی: آذر ۱۳۸۸

 

 

در پناه حق

مطلب پیشنهادی

مجموعه هدیه های آسمانی

هیچ قداستی در عالم جز در ارتباط با ذات اقدس و کبریایی پروردگار متعال ایجاد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *